Prezent dla Kolegi Koleżanki z pracy – co kupić?

Zbliżają się urodziny, imieniny lub ważna okazja znajomego z pracy? Zastanawiasz się, czy prezent dla kolegi z pracy nie będzie zbyt skromny, dlatego potrzebujesz porady? Zapomnij o kwiatach, czekoladkach i alkoholu, które wręczane są niemalże na każdą okazję. Kup prezent dla koleżanki z pracy, który ją zaskoczy i którego będzie używała latami. Dzięki nam dowiesz się, który prezent będzie spektakularny i pozostanie w pamięci na długo.

Dlaczego warto kupować prezenty współpracownikom?

Okazji do obdarowywania prezentami współpracowników jest od groma. Prezent na Dzień Chłopaka dla kolegów z pracy, prezent na pożegnanie czy prezent na 40 urodziny koleżanki z pracy – a na jaką okazję Ty musisz znaleźć odpowiedni prezent?

Obdarowując kogoś prezentem sprawisz, że osoba ucieszy się i poczuje się ważna. Praca to miejsce, w którym każdy z nas spędza sporą część swojego życia, dlatego dobrze by było żyć ze współpracownikami w zgodzie. Długie chwile spędzone w swoim towarzystwie niejednokrotnie zobowiązują do pamięci o najważniejszych okazjach współpracowników. Tak wypada, a wręczając komuś nawet skromny prezent pokażesz, na jakim poziomie jest Twoja kultura osobista i dobre wychowanie. Co więcej, obdarowywanie prezentami daje możliwość wspólnej celebracji danego święta, a tym samym zacieśnienie relacji w pracy. Wpłyń na pogłębienie wspólnych relacji i zbudowanie przyjaznej atmosfery, a imprezy okolicznościowe są doskonałym ku temu warunkiem.

Prezenty na urodziny dla kolegi i koleżanki z pracy

Prezent na urodziny dla koleżanki lub kolegi z pracy wymaga odpowiedniej znajomości tej osoby i bycia z nią na pewnej stopie koleżeńskiej. Dyskretnie obserwuj tę osobę, wypytaj jej najbliższych lub zagadaj, co sprawiłoby jej największą przyjemność. Może koleżanka z pracy jest miłośniczką makijażu lub malowania paznokci? A może kolega regularnie uczestniczy na zajęcia do klubu fitness?

Jeżeli dana osoba odznacza się w pewną cechą, umiejętnością lub specyficznym poczuciem humoru, to doskonałym wyborem będzie podarowanie koszulki z napisem odzwierciedlającym jej charakter. Biżuteria z przesłaniem, kosz ze słodkościami lub album ze zdjęciami to pomysły, które możesz wziąć pod uwagę. A może to właśnie kubki ze zdjęciem, torby ekologiczne lub bluzy z kapturem, lub bez i ciekawym obrazkiem staną się trafionym prezentem zarówno dla koleżanki, jak i kolegi z pracy.

Prezent pożegnalny dla kolegi i koleżanki z pracy

A jaki prezent dla koleżanki lub kolegi z pracy będzie najlepszy na pożegnanie? W tym przypadku również znakomicie sprawdzą się kubki, torby, bluzy, ale tym razem możesz nadrukować na nich wspólne zdjęcie z pracy, aby znajomy zawsze pamiętał od kogo dostał podarunek. Można także pokusić się o zakup vouchera na jedną z pasji obdarowywanego lub zorganizowanie imprezy pożegnalnej – to na pewno będzie oryginalny prezent dla każdej koleżanki i kolegi z pracy, o którym długo nie zapomną.

Jaki prezent wybrać?

Pamiętaj także o tym, aby prezent na każdą okazję był jakościowy i z pomysłem. Warto wysilić się na coś, co ma wartość i coś, co ucieszy daną osobę. Pójście na skróty rzadko się sprawdza, a fajnie jest sprawiać uśmiech na twarzy i radość innej osobie.

Kartka okolicznościowa z podpisami wszystkich pracowników to fantastyczny pomysł na urodziny lub imprezę pożegnalną, która powinna być tylko miłym dodatkiem do prezentu.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na prezent dla koleżanki, czy kolegi z pracy, na pożegnanie, urodziny czy celebrowanie ważnej uroczystości pokuś się o coś, co zapamięta na długie lata. Oryginalny kubek do porannej kawy, ciepła bluza z kapturem na zimne wieczory lub T-shirty ze śmiesznym napisem – te prezenty na pewno poprawią humor wielu osobom.

Do tego impreza niespodzianka i masz gwarancję najlepszego i trafionego prezentu. Zdecyduj się na konkretny rozmiar koszulki lub bluzy i kup kubek w ulubionym kolorze solenizanta, który dodatkowo ozdobisz wspólnym zdjęciem wszystkich pracowników. Pamiętaj, że warto myśleć, pytać i znajdować zaskakujące rozwiązania.