Jaki prezent na parapetówkę? Sprawdź nasze propozycje!

Co można kupić na parapetówkę? 

Jeśli zastanawiasz się, co kupić na parapetówkę do domu u znajomych, możesz wybrać praktyczny upominek w ciekawej formie. Oczywiście wytrawny alkohol w eleganckiej butelce czy roślina doniczkowa zawsze będzie dobrym wyborem. Jednak jeśli wszyscy goście zdecydują się na prezent tego typu, to właściciele domu będą mieli kłopot z ich zagospodarowaniem. Naturalnie pojawia się więc pytanie, co można kupić na parapetówkę, żeby wyróżnić się na tle innych uczestników imprezy?

Jaki prezent na parapetówkę wybrać?

Przy wyborze podarunku na parapetówkę, musisz zwrócić uwagę na odbiorcę prezentu. Upominek, który sprawdzi się w przypadku kolegi, nie zawsze będzie podobać się jego dziewczynie czy narzeczonej. Zastanawiając się nad tym, jaki prezent na parapetówkę kupić, zwróć uwagę na indywidualne preferencje odbiorcy.

Dla pary

Wybierając zestaw dla pary, zwróć uwagę na poziom ich relacji. Kupno nowego mieszkania czy domu dość jasno określa, że gospodarze planują wspólną przyszłość. Wykorzystaj ten fakt i podkreśl ich nierozerwalną więź w zabawnej formie, wybierając zestaw koszulek z kłódką i kluczem. Czy może być coś bardziej romantycznego niż rozpoczęcie wspólnego życia pod jednym dachem?

Jeśli wolisz postawić na bardziej klasyczną formę dowcipu, wybierz:

Dla koleżanki

Nie wiesz, co kupić na parapetówkę dla koleżanki? Przeprowadzka w nowe miejsce i organizacja imprezy z pewnością kosztowało ją wiele stresu. Wybierając prezent na parapetówkę, warto podkreślić zaangażowanie koleżanki w organizację imprezy z koszulką challenge accepted lub z napisem królowa wszystkich imprez.

Jeśli jeszcze nie znacie się zbyt dobrze i nie wiesz, czy spodoba się jej upominek w takiej formie, lepiej wybrać bezpieczniejszy prezent jak:

Dla kolegi

To, jaki prezent na parapetówkę wybrać dla kolegi, zależy od rodzaju waszej relacji. Przy doborze upominku zwróć uwagę na wspólne zainteresowania i upodobania. Może Ty i Twój kolega uwielbiacie ten sam serial lub film? W tym wypadku znakomicie sprawi się koszulka Dom z Papieru czy kubek How You Doin.

Możesz zdecydować się na mniej sentymentalny prezent, jak:

Czego lepiej nie kupować na parapetówkę?

Prezent na parapetówkę powinien być przede wszystkim praktyczny i wpisywać się w upodobania organizatora. Kiedy zastanawiasz się, jaki prezent na parapetówkę kupić, lepiej unikaj świeżych kwiatów czy wazoników. Oczywiście, jeśli gospodarz kolekcjonuje figurki lub znaczki, jest to dla Ciebie pole do popisu. W większości przypadków lepiej postawić na uniwersalny prezent, jak koszulka, kubek czy bluza – będą przypominać organizatorowi o niezapomnianej parapetówce.

Kwestia tego, co kupić na parapetówkę, uzależniona jest od kilku czynników. Prezent dla koleżanki będzie znacząco różnił się od tego dla kolegi – doborem żartu czy samego przedmiotu. W przypadku par sytuacja jest zupełnie inna, ponieważ musisz dostosować prezent zarówno dla niej, jak i dla niego. Na pytanie, jaki prezent na parapetówkę wybrać, nie ma jednej odpowiedzi. Jeśli jednak wiesz, że śmieszny upominek wpasuję się w gusta gospodarza, warto zdecydować się na podarunek w tej formie.